Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/strner/domains/strikulys.lt/public_html/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme-wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Mūsų tėvai tokie pat brangūs, kaip ir mamos.

Taip neseniai mes džiaugėmės ir sveikinamo savo mamas. O štai prabėgo mėnuo ir mes vėl su džiugesiu, šypsena ir glėbiu gėlių praversime savo tėvų duris. Šį kartą mūsų vėl laukia šventinis savaitgalis, nes pirmasis birželio sekmadienis yra tėvo diena. O ar mes žinome šios dienos istoriją? Kada ji atsirado ir kokia jos prasmė? Taigi, kodėl būtent šiandien švenčiama tėvo diena ir kaip ji atsirado.

Galime aptikti dvi pagrindines istorijas, kurios pasakoja apie tai kada ir kaip atsirado tėvo diena. Kai kurių šaltinių teigimu Tėvo diena buvo pradėta švęsti 1910 m. birželio 19 dieną Vašingtone, Jungtinės Amerikos Valstijose. Moteriai vardu Sonora Smart Dodd kilo idėja pradėti švęsti šią šventę, kuomet ji klausėsi pamokslo mišiose dar 1909 metais. Ji pamanė, kad kiekvieno iš mūsų tėvai, lygiai taip pat kaip ir mūsų mamos, yra nusipelnę padėkos ir paminėjimo. 

Sonoros tėvas buvo ramus vyras. Jis buvo pilietinio karo veteranas ir buvo našlys. Jo žmona mirė tuomet kaip gimdė judviejų šeštąjį vaiką. Jis vienas užaugino judviejų šeštąjį vaiką. Ji norėdama parodyti deramą pagarbą jam už jo sunkų darbą ir meilę, ji nusprendė jam ir tokiems kaip jis skirti vieną dieną metuose. Dieną, kuomet išskirtinis dėmesys, gardžiai kvepiantys pyragai ir kiti skanėstai bus gaminami tik Tėvams. Būtent ji pasiūlė švęsti šią dieną. Jungtinėse Amerikos Valstijose, kaip ir daugelyje kitų valstybių yra švenčiama kiekvienų metų birželio penktąją dieną. 

Kita istorija pasakoja, kad tėvo dienos atsiradimas yra susijęs su tragišku įvykiu. Sprogimu, kurio metu žuvo daugiau nei 361 vyrai ir tėvai. Ir visa tai vėlgi įvyko Jungtinėse Amerikos Valstijose. Taip pat netrukus paplito po visą šalį bei pasaulį. 

Daugelyje pasaulio šalių tėvo diena yra švenčiama trečiąjį birželio sekmadieni, o tuo tarpu Lietuvoje švenčiama kur kas anksčiau. Gaila, tačiau kol kas tėvo diena savo populiarumu nusileidžia Mamos dienai ir dėmesio mes savo tėvams skiriame mažiau. Galbūt dėl to, kad mes įpratę savo tėvus matyti vyriškus ir mažiau sentimentalius nei mūsų mamos. Galbūt dėl to, kad mums įprasta, kad tėvai mažiau reiškia savo jausmus. Dėl to skatinu keisti šią vyraujančią poziciją ir skirti savo tėvams tiek pat daug dėmesio kaip ir savo mamoms. Tėvai, kaip ir mamos, taip pat nori dėmesio, padėkos iš savo vaikų. Tėvai taip pat, kaip ir mamos besąlygiškai myli savo vaikus, atiduoda savo gyvenimą savo vaikams, todėl švęskime, sveikinkime, melskimės ir branginkime savo artimiausius ir brangiausius žmones. Tėvą ir motiną. Jie to nusipelnė.