Warning: Declaration of YOOtheme\Theme\Wordpress\MenuWalker::walk($elements, $max_depth) should be compatible with Walker::walk($elements, $max_depth, ...$args) in /home/strner/domains/strikulys.lt/public_html/wp-content/themes/yootheme/vendor/yootheme/theme-wordpress/src/Wordpress/MenuWalker.php on line 8

Su motinos diena !!!

Štai tavo motina! (Jn 19, 27)

Prie Jėzaus kryžiaus stovėjo jo motina, jo motinos sesuo, Marija Klopienė ir Marija Magdalietė. Pamatęs stovinčius motiną ir mylimąjį mokinį, Jėzus tarė motinai: „Moterie, štai tavo sūnus!“ Paskui tarė mokiniui: „Štai tavo motina!“ Ir nuo tos valandos mokinys pasiėmė ją pas save (Jn 19, 25–27).

Perskaitęs šį Evangelijos pagal Joną skaitinį, turbūt nedaugelis susimąsto, koks jis svarbus mūsų gyvenime: būtent tuomet mums buvo padovanota Marija, o kartu ir mūsų visų Motina.

Kiekvienam žmogui duotas jo žemiškojo gyvenimo palydovas – mama. Labai gaila, tačiau šiame skubėjimo ir informacijos srauto kupiname gyvenime savo mamoms mes ski- riame per mažai dėmesio ir laiko. Dažniausia tik tada, kai mūsų skaitmeniniuose kalendo- riuose atsiranda pranešimas, kad štai rytoj, pirmąjį gegužės sekmadienį, bus Motinos diena, suskumbame pirkti nuostabiausias gė- les, dovanas ar socialiniais tinklais siunčiame nuostabiausias eiles savo mamoms.

Tik ar susimąstome, ko iš tikrųjų ma- moms reikia iš mūsų, ar visuomet širdimi įsiklausome į jų norus bei troškimus? O joms reikia tikrai kur kas mažiau nei nutuo- kiame. Tikriausiai joms malonu gauti nuos- tabiausias gėlių puokštes, mažas ar dideles dovanas, už širdies griebiančius linkėjimus ir eiles Motinos dienos proga. Tačiau ar pa- stebėjote, kad joms už visus šiuos dalykus
yra svarbiausi jos vaikai? ar pamatote, kaip jos veide atsiranda šypsena, kai įžengiate pro gimtųjų namų slenksčio duris? ar žinote, kad tą dieną jos akis pripildo ašaros, ypač jei nesate dažnas svečias jos namuose? Tai džiaugsmo kupinos ašaros dėl to, kad mamai nieko nėra svarbiau už jos vaikus.

Nuo pat pirmos sekundės, kai ji pajuto savo įsčiose užsimezgusią naują gyvybę, jai svarbiausia, kad vaikas būtų sveikas ir laimingas. nuo tos pačios pirmos minutės visi jos gyvenimo tikslai ir siekiai susilie- jo į vieną bendrą tikslą – jus. Pradžioje ji siekė, kad gimtumėte išnešiotas ir sveikas. Vėliau ji vaikščiojo išbalus ir nusilpusi, nes reikalavote daug dėmesio naktimis. Ji naktimis kėlėsi ir rūpinosi, kad būtumėte sotus. Ji buvo šalia, kai ištarėte pirmuosius žodžius, žengėte pirmuosius žingsnius, ėjote į pirmąją klasę, baigėte mokyklą ir pagaliau sukūrėte šeimą. nors palikus savo vaikystės namus ir pradėjus savarankišką gyvenimą jūsų tikslai pasikeitė, tačiau mamos tikslai išliko tie patys. Ji visą savo gyvenimą mels, kad jūs būtumėte sveiki ir laimingi, o dar daugiau ji trokš ir lauks, kada jūs grįšite į jos namus. Kaip ji laukė jūsų, kol grįšite iš darželio, mokyklos, universiteto ar vėlyvo vakarėlio pas draugus, kol apkabinsite ir papasakosite, kaip sekėsi, to paties laukia ir dabar, kai esate sukūrę savo šeimas. Ji laukia, kada Jūs sugrįšite ir papasakosite, kaip sekasi jos vaikui ir jos vaikaičiams. ir keisčiausia tai, kad mamai nereikia daug žodžių. Jai reikia tik pamatyti jus, ir ji žinos, kaip jūs jaučiatės, nes visą gyvenimą ji yra su jumis. Jūs esate jos tikslas ir gyvenimo kelias. apmaudu, tačiau mamos tikslus ir siekius mes dažniausiai sužinome per vėlai, kai jau nebegalime nieko pakeisti… Tik tada suprantame, kaip mums jos trūksta ir kokia ji buvo svarbi mūsų gyvenime.

Taigi Motinos dienos proga norime palinkėti, kad savo dėmesį ir širdies šilumą skirtumėme mamoms ne vien tik per šventes, bet ir kiekvieną dieną, kiekvieną gyvenimo akimirką.